Výroba koření a kořenicích směsí TRUMF

"Vysoká kvalita koření a směsí koření je zajištěna vysokou technickou úrovní naší výroby
s vysokým stupněm automatizace, několikastupňovým systémem kontroly a profesionálním přístupem kvalifikovaných a zkušených pracovníků."

MÍCHÁNÍ SYPKÝCH SMĚSÍ KOŘENÍ

Míchání sypkých směsí koření probíhá v mísících zařízeních. Do těchto zařízení se jednotlivé druhy koření dávkují podle výrobní receptury s přesností na 0,1 g. Míchání koření poté provádí zařízení automaticky podle přesně zadaného programu.

MÍCHÁNÍ TEKUTÝCH SMĚSÍ KOŘENÍ

Míchání tekutých směsí koření zajišťují elektricky vyhřívané duplikátorové nádoby, disponibilního objemu od 150 až po 500 litrů. Moderní míchací technologie tekutých emulzí koření a marinád zajišťuje účinnou homogenizaci pomocí míchadla a turbo mixéru. Regulace teplot, otáček a času je zajišťována vlastním řídícím systémem stroje. Evidence procesu míchání koření je v tomto případě rovněž na úrovni ERP systému. Při výrobě některých směsí koření je nutné zahřívání na teplotu od 30 do 80°C, přičemž před samotným balením následuje účinné zchlazení směsi koření na požadovanou úroveň. Technologie je vybavena průtokoměry na dávkování vody, časovými a teplotními snímači, bezpečnostními prvky, filtry a UV lampou na dokonalejší čistotu pitné vody.

BALENÍ KOŘENÍ A SMĚSÍ KOŘENÍ 

Hotová směs koření může být balena v různých obalech v objemovém rozmezí od 0,10 kg - 25 kg. Před zabalením každá hotová směs koření prochází magnety a detektory kovů, které svojí citlivostí identifikují i nejmenší kovové částice. Zákazníkům nabízíme vysokou variabilitu velikosti balení jedné dávky koření. Existuje až 120 různých variant balení. K balení se používají LDPE sáčky různých rozměrů, PET folie a HDPE kanystry s objemem od 1l do 25 litrů. Obalový materiál splňuje kritéria pro přímý styk s potravinami. Klademe důraz na účinnou bariéru obalu, která udržuje stejnou kvalitu koření a kořenících směsí po celou dobu jeho deklarované trvanlivosti.