TRUMF International získal povolení pro nakládání s extraktem z technického konopí

Společnost TRUMF International, přední český výrobce koření, směsí koření, kořenících přípravků a ingrediencí pro potravinářství, obdržela dne 3. února 2015 povolení na nákup, příjem, skladování a výzkum extraktů a tinktur získaných z odrůd technického konopí. Povolení vydané Ministerstvem zdravotnictví, inspektorátem OPL, potvrzuje, že společnost TRUMF International splnila přísné podmínky zákona č. 167/1998 Sb. o návykových látkách a má tedy možnost využít vlastní extrakční linky pro zajištění extrakce z odrůd technického konopí.

TRUMF International nabízí svým zákazníkům již několik let extrakty koření vyráběné nejmodernější technologií pomocí oxidu uhličitého. K výrobě extraktů využívá vlastní extrakční linku, která je založena na principu superkritické fluidní extrakce (SCFECO2). Tento moderní výrobní proces zaručuje nejen prvotřídní kvalitu extraktu, ale je rovněž vysoce ekologický. Jedinečné vlastnosti superkritické fluidní extrakce předurčují extrakční linku společnosti TRUMF International pro využití v různých oblastech výroby nejen potravinářských extraktů. Z tohoto důvodu se TRUMF International rozhodl pro rozšíření působnosti extrakční linky a nyní svým zákazníkům nabízí spolupráci při vývoji a výzkumu výrobků obsahujících extrakty z technického konopí.

"V současné době hledá naše společnost partnery především z řad výrobců konopné kosmetiky, kteří mají zájem spolupracovat na vývoji přípravků obsahujících extrakty a tinktury z technického konopí. Jsme velmi rádi, že naši jedinečnou technologii superkritické fluidní extrakce můžeme díky získání povolení od Ministerstva zdravotnictví nabídnout i producentům konopných přípravků", uvedl Ing. Leoš Kalandra, obchodní ředitel společnosti TRUMF International s.r.o.

O společnosti TRUMF International s.r.o.

TRUMF International s.r.o. je česká společnost založená v roce 1992, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej koření a směsí koření pro profesionály v oblasti masného průmyslu, konzervárenství a gastronomie. Výrobky pod značkou TRUMF jsou vyváženy do mnoha zemí střední a východní Evropy a Asie. Od července 1999 jsou produkty TRUMF vyráběny v technologickém a výrobním centru v Dolním Újezdě, které splňuje ta nejnáročnější kvalitativní kritéria kladená na potravinářskou výrobu. S více jak 150 zaměstnanci je tak společnost významným zaměstnavatelem na Přerovsku. Zastoupení společnosti je možné nalézt také na Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Ukrajině, Rusku, Bělorusku, Lotyšsku ale i v USA. Společnost má certifikovaný systém managementu kvality dle ISO 9001:2008, systém environmentálního managementu dle ISO 14001:2004 a systém managementu bezpečnosti potravin dle ISO 22000:2005. TRUMF International je rovněž držitelem certifikátů HALAL a IFS Food 6.

Kontaktní osoba:

Ing. Michal Pavelka
Výrobní ředitel
Telefon: +420 724 727 566
Email: pavelka@trumf.cz

16. 2. 2015